Dni SGGW 20-21 maja 2022
Wydział Inżynierii Produkcji oraz Instytut Inżynierii Mechanicznej w czasie Dni SGGW 20-21 maja 2022.
Co roku w połowie maja odbywają się Dni SGGW, w czasie których poszczególne wydziały oraz instytuty prezentują swoją ofertę edukacyjną oraz nowoczesne maszyny, urządzenia i technologie wykorzystywane w życiu codziennym.
Podczas Dni SGGW uczniowie szkół średnich mieli okazję od podszewki poznać największą i najstarszą w kraju uczelnię przyrodniczą. Wszystkie wydziały SGGW prezentowały swoją bogatą ofertę edukacyjną, a przyszli studenci mogli szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia. Młodzież otrzymywała pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, a także o kursach przygotowawczych.
Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyło się stoisko Wydziału Inżynierii Produkcji/Instytutu Inżynierii Mechanicznej, na którym nie brakowało atrakcji. Organizowane były różne konkursy z nagrodami. Prezentowane były pomoce dydaktyczne wykorzystywane na zajęciach ze studentami i przez studentów w ramach prac dyplomowych. Dużym powodzeniem wśród uczestników cieszyły się stanowiska z maszynami sterowanymi numerycznie CNC, stanowisko z samochodem badawczym oraz stacjonarna prezentacja pilarek i narzędzi ręcznych stosowanych w leśnictwie i ogrodnictwie. Na stanowisku z mikro frezarką CNC, prezentowano możliwości projektowania detali do wykonania na maszynie CNC, wykonywano wcześniej przygotowane detale reklamowe na maszynie CNC, prezentowano możliwość wykonywania pomiarów z wykorzystaniem skanera 3D oraz obróbki uzyskanych danych. Na stanowisku z drukarką 3D oraz komputerem sterującym, prezentowano możliwości projektowania detali do wykonania druku. Wykonywano wcześniej przygotowane detale reklamowe. Przygotowany samochód badawczy IIM, posłużył do przeprowadzania badań emisyjności cząstek stałych w spalinach, zużycia paliwa oraz wielu kluczowych parametrów eksploatacyjnych w ruchu na drogach. Samochód posiadał zamontowany przenośny analizator spalin oraz moduł pomiarowy umożliwiający pobieranie danych z systemu diagnostyki pokładowej EOBD. Prezentowano procedury pomiaru cząstek stałych w spalinach, zgodnej z obowiązującymi przepisami, możliwości pozyskiwania danych eksploatacyjnych z systemu diagnostyki pokładowej EODB w czasie pracy silnika oraz podczas wykonywania czynności serwisowych.
Serdeczne podziękowania należą się Samorządowi studentów WIP oraz wszystkim studentom, którzy pomagali w zorganizowaniu stoiska wydziałowego.