Szkolenia realizowane z projektu BUILD2050 Training for Sustainable and Healthy Building for 2050
Od 17.01.2023 do 7.02.2023 trwa nabór uczestników na zajęcia i szkolenia realizowane z projektu BUILD2050 Training for Sustainable and Healthy Building for 2050 (Szkolenie w zakresie zrównoważonego i zdrowego budownictwa do 2050 r.).
W ramach szkoleń od marca 2023 do kwietnia 2024 zostanie przeprowadzonych 8 anglojęzycznych kursów obejmujących następujące zagadnienia:
Kurs 1 – Innowacyjne i ponadnarodowe technologie zastosowane w BUILD2050
Kurs 2 – Budynki Zeroenergetyczne i Budownictwo Pozytywnie Energetyczne dążące do pełnej dekarbonizacji
Kurs 3 – Gospodarka wodna i ściekowa w budynkach
Kurs 4 – Innowacyjne konstrukcje i materiały
Kurs 5 – Cyfryzacja Budynków
Kurs 6 – Budownictwo zrównoważone, zdrowe i odnawialne
Kurs 7 – Circular Economy i metodologia LCA zastosowana w budownictwie
Kurs 8 – Innowacyjne modele biznesowe w budownictwie oparte na gospodarce o obiegu zamkniętym
Kursy przewidziane są dla studentów, doktorantów i osób chcących poszerzyć swój zasób wiedzy w jednym lub wielu podanych powyżej zakresach. Zapraszamy również osoby spoza SGGW.
Każdy pilotażowy kurs obejmuje 25 godzin zajęć w formie hybrydowej, zajęcia obejmą nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale również udział w laboratoriach, a nawet grę komputerową w kursie 8. Zajęcia są bezpłatne dla wszystkich uczestników. Realizacja przewidziana jest od połowy marca 2023 do kwietnia 2024, każdy kurs przez około pięć tygodni, w podanej kolejności, tak aby możliwe było uczestnictwo jednej osoby w dowolnej liczbie kursów.
Dzięki pracy w międzynarodowych grupach możliwe jest praktyczne sprawdzenie i poprawa swojej znajomości języka angielskiego, którego znajomość do uczestnictwa jest wskazana na poziomie komunikatywnym.
Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.
Link do strony projektu BUILD2050: https://build2050.weebly.com/
Link do formularza zapisów na szkolenia: https://forms.gle/ZyontHXn7Zgi8ESB6
Podstawowe informacje o projekcie BUILD2050:
Projekt BUILD2050 jest finansowany z programu Erasmus+ i koordynowany przez Instytut Politechniczny w Setúbalu (IPS), na realizację projektu w latach 2022-2025 przewidziano 321 526 EUR, a instytucje partnerskie konsorcjum to Uniwersytet w Bolonii i Politechnika w Mediolanie (Włochy), Uniwersytet w Atenach (Grecja), Uniwersytet Ruhry w Bochum (Niemcy), Szkła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Polska) i Uniwersytet Techniczny w Luleå (Szwecja).
Projekt jest w pewnym sensie dydaktyczną kontynuacją realizowanego również w Instytucie Inżynierii Mechanicznej SGGW projektu wdrożeniowego TESSe2b (Thermal Energy Storage System for Energy Efficient Buildings. Application in domestic solar thermal systems and heat pumps, numer umowy 680555) w ramach programu Horyzont 2020 Research & Innovative Action.
W ramach strategii transformacji środowiskowej ustanowionej przez Europejski Pakt Ekologiczny, którego celem jest uczynienie Europy neutralną klimatycznie do 2050 r., BUILD2050 koncentruje się na opracowaniu zintegrowanego i ponadnarodowego szkolenia studentów i specjalistów w zakresie projektowania i budowy nowych budynków lub renowacji istniejących z uwzględnieniem zmniejszenia emisji dwutlenku węgla oraz wytwarzania zanieczyszczeń. „BUILD2050 to ścieżka, którą muszą podążać budynki do 2050 r. Budynki muszą być bardziej zrównoważone oraz promować zdrowie i dobre samopoczucie. Europa potrzebuje przeszkolonych w tym celu specjalistów, a ten projekt ma przyczynić się do sprostania temu.
Do głównych rezultatów, które należy osiągnąć, należy stworzenie ponadnarodowych treści dla ośmiu kursów w obszarze Construction 2050, szkolenie pierwszych absolwentów z różnych krajów europejskich, a także uruchomienie platformy i e-booka, dzięki którym będą rozpowszechniane nauczane treści i wyniki działań. Projekt doprowadzi również do powstania europejskiego przewodnika BUILD2050, który docelowo ma na celu stworzenie skonsolidowanej europejskiej sieci specjalistów, badaczy i decydentów w obszarach tematycznych Budownictwo 2050.
Kierownikiem projektu BUILD2050 w SGGW jest dr inż. Tomasz Bakoń z Instytutu Inżynierii Mechanicznej.