Piotr Powałka
absolwent kierunku Technika Rolnicza i Leśna na Wydziale Techniki Rolniczej i Leśnej SGGW w Warszawie
ABSOLWENT KIERUNKU TECHNIKA ROLNICZA I LEŚNA NA WYDZIALE TECHNIKI ROLNICZEJ I LEŚNEJ SGGW W WARSZAWIE
Urodził się w 1970 roku w Bartoszycach. Po ukończeniu Technikum Rolniczego „wyemigrował” do Warszawy. Rozpoczął studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, które po upływie dwóch lat zmienił, wybierając kierunek: Mechanizacja Leśnictwa na wydziale Technika Rolnicza i Leśna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 1998 roku obronił pracę magisterską z zakresu analizy kosztów eksploatacji forwardera w Nadleśnictwie Bory Tucholskie.
Podczas studiów w SGGW współpracował z samorządem studenckim przy organizacji na kampusie SGGW Ursynalii – cyklicznego festiwalu muzycznego. Odpowiedzialny był również za. nagłośnienie wielu imprez oraz koncertów studenckich w klubie „Na Przyzbie”, gdzie przez ok. 7 lat był DJ-em.
Podczas studiów w 1998 roku podjął współpracę z jedną z największych korporacji amerykańskich – firmą Kraft Foods, gdzie przez 5 lat był przedstawicielem handlowym, a następnie objął stanowisko Area Sales Manager na terenie mazowieckim. Kariera managerska w firmie Kraft Foods trwała 10 lat. Piastował kilka bardzo ciekawych stanowisk: od zarządzania grupą 15 przedstawicieli handlowych, po współpracę z vansellingiem oraz zarządzaniem rynkiem hurtowym.
Po 15 latach współpracy z Kraft Foods zmienił miejsce zatrudnienia i przeszedł do korporacji francuskiej, zajmującej się produkcją i sprzedażą alkoholi: Wyborowa Pernod Ricard, na stanowisko Area Sales Managera.
Prawie 20 letnie doświadczenie, które zdobył podczas pracy w zachodnich korporacjach, pozwoliło mu całkowicie zmienić swoją sytuację biznesową. W 2017 roku zakończył karierę korporacyjną i zdecydował się na prowadzenie prywatnego biznesu. Obecnie jest jednym z założycieli firmy 7Pharma, która z sukcesem produkuje i sprzedaje produkty spożywcze bez cukru, bez glutenu, bez laktozy pod nazwą LiLY.
Paweł Nowakowski
absolwent wydziałów Mechaniki na Uniwersytecie Louis Pasteur w Strasbourg’u, Budowy Samochodów na Politechnice Warszawskiej oraz Inżynierii Produkcji na SGGW w Warszawie
Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania INTERNATIONAL MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Paryżu. Praktyczne doświadczenie w doskonaleniu procesów biznesowych zdobywał najpierw jako inżynier doskonalenia procesu i szef projektów w Kraft Jacobs Suchard w Strasbour’u, a później jako konsultant francuskiej grupy doradczej IDEF. W latach 1995-1997 pełnił funkcję dyrektora polskiego oddziału IDEF.
Od 1998 założyciel i główny konsultant firmy AMC Advanced Manufacturing Consulting and Training. Projektuje i wspólnie z kadrą trenerów prowadzi szkolenia i programy doradcze dla firm produkcyjnych w obszarach doskonalenia procesu produkcji wdrażając rozwiązania z zakresu 6Sigma, Lean Management i komputerowej parametrycznej optymalizacji procesu za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji. Jest partnerem firmy Lanner Group Limited – lidera optymalizacji procesów biznesowych oraz firmy Mott MacDonald UK specjalizującej się w realizacji inwestycji przemysłowych w technologii BIM. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie we wdrażaniu klasycznych metod doskonalenia procesu Lean-6Sigma takich jak 5S, SMED, KAIZEN, TPM, FMEA, SPC, DOE, Standaryzacja Pracy, KANBAN, VSM Analiza Strumienia Wartości, Poka Yoke, Mini Spółki, Koła Jakości, PDCA, DMAIC, Metody Analizy Problemu Toyoty, Zarządzanie Wynikami oraz programy rozwoju kreatywności i angażowania pracowników w ciągłe doskonalenie procesu produkcji. Wśród klientów z którymi miał przyjemność pracować znajdują się znane firmy produkcyjne będące liderami w swoich branżach takie jak: Ardagh Glass, Avon, CocaCola, Bridgestone, Delphi Automotive, Faurecia Automotive, GlaxoSmithKline, GoodYear, Kompania Piwowarska, MARS, Pilkington, Philips, Rexam, Thomson, Unilever, Valeo i wiele innych. Wspólnie z kierownictwem firm prowadził działania których celem było osiągnięcie konkretnych efektów znajdujących swoje odzwierciedlenie w poprawie efektywności i rentowności biznesowej przedsiębiorstwa.
Opracował wiele skutecznych programów wdrożeniowych z obszaru doskonalenia kompetencji zarządzania personelem w firmach produkcyjnych. Ma na swoim koncie udane wdrożenia kompleksowych programów rozwijania kompetencji przywódczych dla kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla oraz tworzenia klimatu do pracy zespołowej i ciągłego doskonalenia procesu przez personel liniowy. Zajmuje się również wdrażaniem najnowszych metod doskonalenia i optymalizacji procesów z wykorzystaniem zaawansowanych symulacji komputerowych procesów produkcji i łańcucha logistycznego. Autor artykułów i publikacji z zakresu innowacyjnych metod optymalizacji procesów biznesowych za pomocą symulacji komputerowych. Prowadził zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania procesami na SGGW w Warszawie. Posługuje się językiem angielskim i francuskim.
Dominika Rodzoś
Absolwentka Wydziału Inżynierii Produkcji, rocznik 2006. Obroniła pracę magisterską nt. ładowarek czołowych pracujących na składnicy w Pilawie. Zawsze pomocna i pozytywnie nastawiona do życia.
Po zakończeniu edukacji, od 2006 roku, pracowała w firmie IPM, która była oficjalnym przedstawicielem niemieckiego producenta maszyn do ostrzenia pił, firmy Vollmer. To tam zdobyła pierwsze doświadczenie w branży obróbki drzewnej. Dzięki niej firma Vollmer mogła zaistnieć na polskim rynku.
Od 2007 roku zatrudniona w firmie Ro-Ma Zakłady Narzędzi Skrawających Sp. z o.o. na stanowisku Specjalisty ds. Handlu Międzynarodowego. Przez wiele lat pracy odpowiadała zarówno za import, jak i eksport w przedsiębiorstwie. Obecnie zajmuje się handlem i ekspansją na rynkach różnych rynkach europejskich, w szczególności: rumuńskim, greckim, białoruskim i ukraińskim. Przez te lata poznała firmę od podszewki. Dzięki dużemu doświadczeniu w dziale eksportu, stała się wyspecjalizowanym handlowcem, który perfekcyjnie zna produkt za który odpowiada. Stała się filarem międzynarodowych działań w Ro-Mie.
Poza pracą jest szczęśliwą i radosną matką trójki dzieci. Jak sama powiedziała, jej drugi etat to praca matki, która nie może sobie pozwolić, żeby te małe urwisy weszły jej na głowę. W wolnym czasie pielęgnuje swój ogród, który pozwala jej na chwilę odetchnięcia od codziennych obowiązków.