Student
Aktualności
Współpraca przy polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Zasady rozliczenia semestru i uzyskanie wpisu na semestr następny
Rozliczenie semestru dokonywane jest na podstawie protokołów elektronicznych zatwierdzonych i przesłanych do Dziekanatu w formie elektronicznej i papierowej następnego dnia po zakończeniu poprawkowej sesji zaliczeniowej. Protokoły wypełnia, zatwierdza i przesyła do Dziekanatu wykładowca odpowiedzialny za przedmiot. Rejestracja semestru następuje w ciągu 14 dni roboczych od daty zakończenia sesji poprawkowej sesji zaliczeniowej.
§ 22 ust. 1 regulaminu studiów SGGW
Student, który nie uzyskał określonej w programie dla danego okresu studiów wymaganej liczby punktów ECTS lub nie uzyskał zaliczenia zajęć z wychowania fizycznego może – na swój pisemny wniosek złożony w terminie 7 dni po zakończeniu poprawkowej sesji zaliczeniowej – uzyskać zgodę na warunkowy wpis na kolejny semestr, o ile dotychczasowy skumulowany deficyt punktów ECTS nie przekracza:
- 10 punktów ECTS dla studentów I roku.
- 12 punktów ECTS dla studentów kolejnych lat
§ 22 ust. 3 regulaminu studiów SGGW
Jeśli deficyt określony w ust. 1 jest wyższy, student może wnioskować o powtarzanie semestru, przy czym nie dotyczy to semestru pierwszego. Pisemny wniosek w tej sprawie student składa w ciągu 7 dni od zakończenia poprawkowej sesji zaliczeniowej.
Nie złożenie wniosku, o którym mowa w § 22 ust. 1 i 2 traktowane jest jako rezygnacja ze studiów i Dziekan skreśla z listy studentów.
Dziekan może, wyjątkowo, wyznaczyć dodatkowy termin zaliczenia przedmiotu poza sesją, w okresie 2 tygodni od jej zakończenia, wyłącznie na wniosek studenta (złożony po zakończeniu poprawkowej sesji zaliczeniowej) esresla z listy studentów.ja ze studiów. oraz po zasięgnięciu opinii odpowiedzialnej za przedmiot, w przypadku ważnych i udokumentowanych okoliczności losowych mających miejsce w trakcie (nie przed czy po) sesji poprawkowej. Wniosek należy złożyć w terminie 7 dni od zakończenia sesji poprawkowej (§ 19 ust. 8 regulaminu studiów SGGW).
Wybór modułu
- Systemy produkcyjne – projektowanie, organizacja, sterowanie,
- Eksploatacja i bezpieczeństwo maszyn,
- Informatyzacja produkcji.
- Niekonwencjonalne Źródła Energii,
- Produkcja i Energetyczne Wykorzystanie Biomasy.
- Projektowanie Maszyn Roboczych,
- Systemy Techniczne i informatyczne.