Program pilotażowego Akademii Transformacji Energetyczno-Klimatycznej

Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej to nowatorski projekt edukacyjny realizowany we współpracy Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

Akademia Transformacji Energetyczno-Klimatycznej jest nowatorskim projektem edukacyjnym, który ma służyć zapewnieniu wykwalifikowanej kadry dla administracji publicznej realizującej zadania w obszarze Zielonego Ładu. Program skierowany jest do absolwentów uczelni technicznych i przyrodniczych, których wiedza pozyskana w trakcie studiów wyższych będzie stanowiła solidne podstawy do zdobywania kompetencji niezbędnych do realizacji wyzwań stojących przed polską administracją w obszarze polityki energetyczno-klimatycznej. Głównym celem jest przeprowadzenie kształcenia dla 30 młodych absolwentów z zakresu specjalistycznej wiedzy administracyjnej pozwalającej na sprawne realizowanie zadań w warunkach administracji publicznej. 

Udział w Akademii gwarantuje również pozyskanie wiedzy od krajowych i zagranicznych ekspertów z branży energetyczno-klimatycznej w ramach jednej z trzech specjalizacji:

  1. Gospodarka zasobami strategicznymi państwa
  2. Nowoczesny system energetyczny
  3. Innowacyjne metody ochrony klimatu

 

ATEK